16/12/2020

Jakub Józef Orliński | KONCERT ODWOŁANY


Z przykrością informujemy, że KBF, organizator koncertu ICE Classic: Jakub Józef Orliński zaplanowanego na 16 grudnia 2020 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia w pierwotnie planowanej formule. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem.

Dynamiczny rozwój sytuacji epidemicznej w Polsce oraz decyzja Ministerstwa Zdrowia o objęciu całego kraju czerwoną strefą, w której obowiązują dodatkowe obostrzenia, zmusiły nas do odwołania koncertu ICE Classic: Jakub Józef Orliński w pierwotnie planowanej formule.  
W związku z powyższym, a także przez wzgląd na bezpieczeństwo artystów i publiczności, oraz ogromne zainteresowanie koncertem Jakuba Józefa Orlińskiego w ramach cyklu ICE Classic i jednocześnie niemożność zapewnienia posiadaczom biletów wstępu na wydarzenie jako organizator, podjęliśmy decyzję, że koncert ICE Classic: Jakub Józef Orliński, zaplanowany na 16 grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków, zostaje odwołany. Oznacza to, że nie odbędzie się on ani w planowanym, ani też w późniejszym terminie z udziałem publiczności. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na wydarzenie, prosimy o zapoznanie się z informacjami o zasadach zwrotów biletów i karnetów. 
Pragniemy podkreślić, że bezpieczeństwo publiczności, osób pracujących przy organizacji koncertu oraz samych artystów jest dla nas najważniejsze. Odwołanie wydarzenia było trudną, ale jedyną możliwą do podjęcia w obecnej sytuacji decyzją, w związku z tym liczymy na Państwa wyrozumiałość i współpracę. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. 
Poniżej znajdą Państwo informacje na temat możliwości zwrotu biletów i karnetów.
 
Z poważaniem
Dyrektor KBF
Izabela Błaszczyk wraz zespołem

ZASADY ZWROTU BILETÓW I KARNETÓW NA KONCERT ICE CLASSIC: JAKUB JÓZEF ORLIŃSKI

  

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE PRZEZ PORTAL EVENTIM.PL LUB POPRZEZ STRONĘ KBF.KRAKOW.PL/BILETY

W przypadku biletów lub karnetów zakupionych przez portal Eventim.pl lub poprzez stronę kbf.krakow.pl/bilety, otrzymają Państwo wiadomość mailową o sposobie dokonania zwrotów.

 

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE W PUNKTACH SPRZEDAŻY STACJONARNEJ EVENTIM 

Zwrotu biletów lub karnetów można dokonać wyłącznie w tym samym punkcie, w którym dokonano zakupu.

 

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE W PUNKTACH INFOKRAKÓW

W przypadku biletów lub karnetów zakupionych w punktach oficjalnej sieci informacji miejskiej i turystycznej InfoKraków zwrotu należy dokonać w tym samym punkcie, w którym dokonano zakupu. 

Lista punktów InfoKraków: infokrakow.pl 

 

 

PROGRAM:

F. CAVALLI:

 • Sinfonia + Erme, e solinghe… Lucidissima face (Endimione) z opery La Calisto (1661)

G.A. BORETTI:

 • Chi scherza con Amor (Eliogabalo) z opery Eliogabalo (1668)
 • Sinfonia + Crudo amor non hai pietà (Claudio) z opery Claudio Cesare (1672)

G. BONONCINI:

 • Infelice mia costanza (Aminta) z opery La costanza non gradita (1694)
 • Sinfonia z opery La nemica d'Amore fatta amante 

G.F. HANDEL:

 • Otton qual portentoso fulmine... Voi che udite (Ottone) z opery Agrippina (1709)

G.M. ORLANDINI/J. MATTHESON:

 • Che m'ami ti prega (Nerone) z opery Nerone (1721)

G.F. HANDEL:

 • Pena tiranna (Dardano) z opery Amadigi di Gaula (1715) 
 • Spera, che tra le care gioie (Muzio) z opery Muzio Scevola (1721)

L.A. PREDIERI:

 • Finchè salvo è l'amor suo (Scipione) z opery Scipione i Giovane (1731)

F.B. CONTI:

 • Odio, vendetta, amor (Fernando) z opery Don Chisciotte in Sierra Morena (1719)

N. MATTEIS:

 • Ballo dei Bagatellieri z opery Don Chisciotte in Siera Morena (1719) 

L.A. PREDIERI:

 • Dovian quest’occhi piangere (Scipione) z opery Scipione i Giovane (1731)

J.A. HASSE:

 • Sempre a si vaghi rai (Orfeo) z opery Orfeo (1736)

 

 

Jakub Józef Orliński to jedno z największych odkryć w świecie muzyki klasycznej ostatnich lat. Polski kontratenor zbiera znakomite recenzje i występuje u boku gwiazd. Świat muzyki poważnej z łatwością łączy z popkulturą: tańczy breakdance, trafił na okładkę magazynu „Vogue”, a „The New Yorker” zatytułował poświęcony mu artykuł Millennial Countertenor Pop-Star. Artysta zbiera liczne pochwały krytyków, publiczności i recenzentów. „New York Times” napisał o nim: „Jakub Józef Orliński połączył piękno brzmienia z niespotykaną harmonią barwy i błyskotliwości w całej skali”. W 2019 został wyróżniony nagrodami: Gramophone Classical Music Award oraz Opus Klassik. Jesień 2018 roku przyniosła premierę jego debiutanckiego albumu Anima Sacra. W listopadzie 2019 roku ukazał się druga solowa płyta Orlińskiego Facce d’amore (Oblicza miłości) – to właśnie utwory z tego albumu usłyszymy na koncercie w Krakowie.

Gwiazda Orlińskiego rozbłysła dzięki zwycięstwom w konkursach odbywających się po obu stronach Atlantyku, w tym Metropolitan Opera National Council w 2016 roku oraz Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Marcelli Sembrich w 2015 roku.  W lecie 2017 roku muzyk zyskał międzynarodową sławę dzięki porywającemu wykonaniu Vedrò con mio diletto Vivaldiego opublikowanemu na kanale YouTube, które zgromadziło przeszło cztery miliony odsłon. Do najważniejszych wydarzenia sezonu 2018-19 należy zaliczyć solowy debiut koncertowy w Carnegie Hall z udziałem członków New York Baroque Incorporated. Orliński występował już w Krakowie podczas festiwali Opera Rara oraz Misteria Paschalia. W wolnym czasie Jakub Józef Orliński oddaje się breakdance’owi, a także innym rodzajom tańca.

 

Założony w 2012 roku zespół il pomo d'oro słynie z autentycznych i dynamicznych interpretacji oper oraz utworów instrumentalnych z okresu baroku i klasycyzmu. Jego muzycy są cenionymi specjalistami, także wykonań historycznych. Zespół współpracował dotychczas z wieloma dyrygentami, wśród których znaleźli się Riccardo Minasi, Maxim Emelyanychev, Stefano Montanari, George Petrou, Enrico Onofri i Francesco Corti. Za różnorodne projekty odpowiada także koncertmistrz zespołu Zefira Valova. Od 2016 roku głównym dyrygentem zespołu pozostaje Maxim Emelyanychev.

Zespół il pomo d’oro regularnie gości w prestiżowych salach koncertowych oraz na festiwalach w całej Europie i na świecie, m.in. z programem In War and Peace z udziałem Joyce DiDonato pod batutą Maxima Emelyanycheva, zarejestrowanym na albumie w 2016 roku wyróżnionym nagrodą Echo Klassik 2017.

Nazwa zespołu il pomo d'oro nawiązuje do opery Antonio Cestiego z 1666 roku. Dzieło Il pomo d’oro skomponowane na uroczystości ślubne cesarza Leopolda I i Małgorzaty Teresy Habsburżanki było prawdopodobnie jedną z największych, najdroższych i najbardziej spektakularnych produkcji operowych w wówczas wciąż młodej historii gatunku. Obejmowała ona 24 różne scenografie, balet konny z udziałem 300 koni, pokaz sztucznych ogni wykorzystujący 73 000 rakiet oraz szereg efektów specjalnych – spektakl miał podkreślić splendor, wysoki poziom i wyjątkowe miejsce dworu cesarza na kulturalnej mapie ówczesnej Europy.

 

 


Jakub Józef Orliński | KONCERT ODWOŁANY | ICE Classic
Jakub Józef Orliński | KONCERT ODWOŁANY | ICE Classic
Jakub Józef Orliński | KONCERT ODWOŁANY | ICE Classic

Partnerzy


Organizatorzy

Kontakt

Logo ICE Classic

KRAKóW5020 sp. z o.o.
ul. Marii Konopnickiej 17
30-302 Kraków
Sekretariat: +48 12 354 23 04
poczta@k5020.pl
https://k5020.pl/

Polityka prywatności

Deklaracja dostępności