13/10/2020

Jordi Savall | Koncert odwołany


Z przykrością informujemy, że zaplanowana na 13 października 2020 r. rejestracja koncertu Jordiego Savalla w Centrum Kongresowym ICE Kraków w ramach cyklu ICE Classic nie odbędzie się. Powodem takiej decyzji jest informacja o zdiagnozowanym przypadku COVID-19 wśród jednego z solistów mających wykonać IX Symfonię Beethovena. W związku z powyższym KBF, czyli wyłączny organizator koncertu wspólnie z zespołem podjął decyzję o całkowitym odwołaniu zarówno samego wydarzenia jak i jego rejestracji.

Dynamiczny rozwój sytuacji epidemiologicznej w ostatnich dniach oraz decyzja Ministerstwa Zdrowia o ponownym włączeniu Krakowa do strefy, w której obowiązują dodatkowe obostrzenia, zmusiły nas w ubiegłym tygodniu do odwołania koncertu w ramach cyklu ICE Classic. Początkowo jednak koncert Jordiego Savalla wraz z orkiestrą Le Concert des Nations miał zostać w całości zarejestrowany w przestrzeniach ICE Kraków bez udziału publiczności, ale po otrzymaniu informacji o zdiagnozowanym przypadku COVID-19 wśród jednego z solistów mających wykonać IX Symfonię Beethovena, przyjazd artystów do Krakowa oraz samo nagranie koncertu nie dojdzie do skutku.

Bezpieczeństwo osób pracujących przy rejestracji koncertu oraz samych artystów jest dla nas najważniejsze. Całkowite odwołanie wydarzenia jest trudną, ale jedyną możliwą do podjęcia w obecnej sytuacji decyzją, w związku z tym liczymy na Państwa wyrozumiałość i współpracę.

Poniżej znajdą Państwo informacje na temat możliwości zwrotu biletów i karnetów.

Z poważaniem

Dyrektor KBF

Izabela Błaszczyk wraz zespołem

ZASADY ZWROTU BILETÓW I KARNETÓW NA KONCERT ICE CLASSIC: JORDI SAVALL

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE PRZEZ PORTAL EVENTIM.PL LUB POPRZEZ STRONĘ KBF.KRAKOW.PL/BILETY

W przypadku biletów lub karnetów zakupionych przez portal Eventim.pl lub poprzez stronę kbf.krakow.pl/bilety, otrzymają państwo wiadomość mailową o sposobie dokonania zwrotów. 

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE W PUNKTACH SPRZEDAŻY STACJONARNEJ EVENTIM 

Zwrotu biletów lub karnetów można dokonać wyłącznie w tym samym punkcie, w którym dokonano zakupu.

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE W PUNKTACH INFOKRAKÓW

W przypadku biletów lub karnetów zakupionych w punktach oficjalnej sieci informacji miejskiej i turystycznej InfoKraków, zwrotu należy dokonać w tym samym punkcie, w którym dokonano zakupu. 

Lista punktów InfoKraków: www.infokrakow.pl

 

 

PROGRAM:

L.V. BEETHOVEN: IX SYMFONIA

 

WYKONAWCY:

Jordi Savall – DYRYGENT

Le Concert des Nations

Chór NFM

 

13.10.2020, GODZ. 19.30

CENTRUM KONGRESOWE ICE KRAKÓW

 
 

Koncert jest częścią dużego projektu, który zakłada wykonanie wszystkich symfonii Beethovena przez założoną przez Savalla orkiestrę Le Concert des Nations. W Krakowie usłyszymy klasyczne, choć brzmiące już romantyzmem arcydzieło zawierające słynną Odę do radości. Koncert będzie kolejną okazją do upamiętnienia 250-lecia urodzin Beethovena, które będą obchodzone przez cały 2020 rok. 

Jordi Savall – legendarny hiszpański dyrygent i gambista, jego działalność koncertującego wykonawcy, nauczyciela, badacza oraz twórcy nowych projektów muzycznych i kulturalnych uczyniła go jedną z czołowych postaci świata wykonawstwa historycznego. Za swoją pracę artystyczną otrzymał szereg nagród i wyróżnień, wśród których można wymienić między innymi MIDEM Classical Award, International Classical Music Award i nagrodę Grammy. Jego programy koncertowe zmieniają muzykę w pomost pozwalający na osiągnięcie porozumienia i pokoju pomiędzy różnymi, często zwaśnionymi narodami i kulturami. W tym celu muzyk zaprasza do współpracy ze swoimi zespołami artystów arabskich, izraelskich, tureckich, greckich, ormiańskich, afgańskich, meksykańskich i północnoamerykańskich. W 2008 roku Jordi Savall został mianowany ambasadorem Unii Europejskiej do spraw dialogu międzykulturowego i otrzymał tytuł „Artysty na rzecz Pokoju” w ramach programu Ambasadorów Dobrej Woli UNESCO.

Bogata kariera muzyczna Jordiego Savalla przyniosła mu najwyższe krajowe i międzynarodowe wyróżnienia i nagrody, wśród których należy wymienić prestiżową Nagrodę im. Léonie Sonning uważaną za muzyczną Nagrodę Nobla. Savall wielokrotnie gościł w Krakowie na festiwalu Misteria Paschalia.

„Jordi Savall prezentuje nieskończoną różnorodność naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego. Jest człowiekiem na miarę naszych czasów” („The Guardian”, 2011). 

 

Orkiestra Le Concert des Nations, założona w 1989 roku przez Jordiego Savalla i Montserrat Figueras, powstała z potrzeby stworzenia orkiestry wykorzystującej instrumenty z epoki, która mogłaby wykonywać repertuar obejmujący muzykę od baroku aż po romantyzm (1600-1850). Źródłem nazwa zespołu stało się dzieło François Couperina Les Nations prezentujące koncepcję zjednoczenia się stylów muzycznych oraz przekonanie, że sztuka w Europie zawsze powinna mieć swój wyróżniający styl – piętno epoki Oświecenia.

Kierowana przez Jordiego Savalla orkiestra Le Concert des Nations była pierwszym zespołem złożonym w większości z muzyków z krajów łacińskich (Hiszpanii, krajów Ameryki Łacińskiej, Francji, Włoch, Portugalii i innych) – światowej klasy specjalistów-wykonawców muzyki dawnej, wykorzystujących instrumenty z epoki i odtwarzających dzieła zgodnie z historycznymi zasadami. Od samego początku działalności celem zespołu było zwiększanie świadomości publiczności na temat repertuaru najwyższej klasy muzyki dawnej poprzez połączenie pełnego poszanowania dla pierwotnego ducha każdego utworu z ożywczym podejściem w ich interpretacji.

Dzięki swoim produkcjom, nagraniom i występom w największych miastach i na festiwalach na całym świecie zespół zdobył sławę jednej z najlepszych orkiestr specjalizujących się w wykonywaniu muzyki na instrumentach z epoki, oferujących eklektyczny i zróżnicowany repertuar obejmujący zarówno najwcześniejsze utwory skomponowane na orkiestrę, jak i największe dzieła klasycyzmu i romantyzmu.

 

 


Jordi Savall | Koncert odwołany | ICE Classic
Jordi Savall | Koncert odwołany | ICE Classic

Partnerzy


Organizatorzy

Kontakt

Logo ICE Classic

KRAKóW5020 sp. z o.o.
ul. Marii Konopnickiej 17
30-302 Kraków
Sekretariat: +48 12 354 23 04
poczta@k5020.pl
https://k5020.pl/

Polityka prywatności

Deklaracja dostępności