Dynamiczny rozwój sytuacji epidemicznej w Polsce oraz decyzja Ministerstwa Zdrowia o objęciu całego kraju czerwoną strefą, w której obowiązują dodatkowe obostrzenia, zmusiły nas do odwołania koncertu ICE Classic: Jakub Józef Orliński w pierwotnie planowanej formule.
W związku z powyższym, a także przez wzgląd na bezpieczeństwo artystów i publiczności, oraz ogromne zainteresowanie koncertem Jakuba Józefa Orlińskiego w ramach cyklu ICE Classic i jednocześnie niemożność zapewnienia posiadaczom biletów wstępu na wydarzenie jako organizator, podjęliśmy decyzję, że koncert ICE Classic: Jakub Józef Orliński, zaplanowany na 16 grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków, zostaje odwołany. Oznacza to, że nie odbędzie się on ani w planowanym, ani też w późniejszym terminie z udziałem publiczności. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na wydarzenie, prosimy o zapoznanie się z informacjami o zasadach zwrotów biletów i karnetów.
Pragniemy podkreślić, że bezpieczeństwo publiczności, osób pracujących przy organizacji koncertu oraz samych artystów jest dla nas najważniejsze. Odwołanie wydarzenia było trudną, ale jedyną możliwą do podjęcia w obecnej sytuacji decyzją, w związku z tym liczymy na Państwa wyrozumiałość i współpracę. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Poniżej znajdą Państwo informacje na temat możliwości zwrotu biletów i karnetów.
Z poważaniem
Dyrektor KBF
Izabela Błaszczyk wraz zespołem
Jakub Józef Orliński to jedno z największych odkryć w świecie muzyki klasycznej ostatnich lat. Polski kontratenor zbiera znakomite recenzje i występuje u boku gwiazd. Świat muzyki poważnej z łatwością łączy z popkulturą: tańczy breakdance, trafił na okładkę magazynu „Vogue”, a „The New Yorker” zatytułował poświęcony mu artykuł Millennial Countertenor Pop-Star. Artysta zbiera liczne pochwały krytyków, publiczności i recenzentów. „New York Times” napisał o nim: „Jakub Józef Orliński połączył piękno brzmienia z niespotykaną harmonią barwy i błyskotliwości w całej skali”. W 2019 został wyróżniony nagrodami: Gramophone Classical Music Award oraz Opus Klassik. Jesień 2018 roku przyniosła premierę jego debiutanckiego albumu Anima Sacra. W listopadzie 2019 roku ukazał się druga solowa płyta Orlińskiego Facce d’amore (Oblicza miłości) – to właśnie utwory z tego albumu usłyszymy na koncercie w Krakowie.
Gwiazda Orlińskiego rozbłysła dzięki zwycięstwom w konkursach odbywających się po obu stronach Atlantyku, w tym Metropolitan Opera National Council w 2016 roku oraz Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Marcelli Sembrich w 2015 roku. W lecie 2017 roku muzyk zyskał międzynarodową sławę dzięki porywającemu wykonaniu Vedrò con mio diletto Vivaldiego opublikowanemu na kanale YouTube, które zgromadziło przeszło cztery miliony odsłon. Do najważniejszych wydarzenia sezonu 2018-19 należy zaliczyć solowy debiut koncertowy w Carnegie Hall z udziałem członków New York Baroque Incorporated. Orliński występował już w Krakowie podczas festiwali Opera Rara oraz Misteria Paschalia. W wolnym czasie Jakub Józef Orliński oddaje się breakdance’owi, a także innym rodzajom tańca.
Założony w 2012 roku zespół il pomo d'oro słynie z autentycznych i dynamicznych interpretacji oper oraz utworów instrumentalnych z okresu baroku i klasycyzmu. Jego muzycy są cenionymi specjalistami, także wykonań historycznych. Zespół współpracował dotychczas z wieloma dyrygentami, wśród których znaleźli się Riccardo Minasi, Maxim Emelyanychev, Stefano Montanari, George Petrou, Enrico Onofri i Francesco Corti. Za różnorodne projekty odpowiada także koncertmistrz zespołu Zefira Valova. Od 2016 roku głównym dyrygentem zespołu pozostaje Maxim Emelyanychev.
Zespół il pomo d’oro regularnie gości w prestiżowych salach koncertowych oraz na festiwalach w całej Europie i na świecie, m.in. z programem In War and Peace z udziałem Joyce DiDonato pod batutą Maxima Emelyanycheva, zarejestrowanym na albumie w 2016 roku wyróżnionym nagrodą Echo Klassik 2017.
Nazwa zespołu il pomo d'oro nawiązuje do opery Antonio Cestiego z 1666 roku. Dzieło Il pomo d’oro skomponowane na uroczystości ślubne cesarza Leopolda I i Małgorzaty Teresy Habsburżanki było prawdopodobnie jedną z największych, najdroższych i najbardziej spektakularnych produkcji operowych w wówczas wciąż młodej historii gatunku. Obejmowała ona 24 różne scenografie, balet konny z udziałem 300 koni, pokaz sztucznych ogni wykorzystujący 73 000 rakiet oraz szereg efektów specjalnych – spektakl miał podkreślić splendor, wysoki poziom i wyjątkowe miejsce dworu cesarza na kulturalnej mapie ówczesnej Europy.
KRAKóW5020 sp. z o.o.
ul. Marii Konopnickiej 17
30-302 Kraków
Sekretariat: +48 12 354 23 04
poczta@k5020.pl
https://k5020.pl/
KRAKÓW5020 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie, ul. Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000946545, NIP: 6762609702, wysokość kapitału zakładowego: 25 514 500 złotych.